Примери в доклада "Реиндустриализацията и факторът за кризи дългов рак" на международен симпозиум „Индустриализацията като основа на нов национален икономически и социален модел" (Международен панаир Пловдив, 29. 9. 2015 г.):
1) На 15 август 1971 г. президентът на Съединените американски щати г-н Ричард Никсън обяви смяна на златен с незлатен долар. Постигната е облага спрямо искане на Федерална република Германия и Република Франция за обмяна на придобита щатска валута срещу злато. Пренесеното от Европа лекомислено решение за система с незлатни пари е с огромни лични, корпоративни и национални загуби. Централното за правителството на Съединените американски щати са занижени присъщи приходи и завишени плащания. От 1993 г., пропуснатата изгода за американският бюджет е над 22 трилиона долара.
2) При не разрешено противоречие на евро е със значими кризи. Притежателите на гръцки дълг са със 145 милиарда евро загуби.
3) В еврозоната, факторът за кризи дългов рак е липса на успешна съпротива срещу вреда от евро. При преустановяване на този пропуск, гръцката държавна криза дългов рак ще е прекратена.
4) Настоящият държавен дълг е последица при сгрешена парична система. Ако не се допускаше тази грешка, държавите нямаше да имат сегашни дългове.
За уточнение:
Кризата дългов рак е с установима щета проблемен дълг.
Факторът за кризи дългов рак е в стопанство със система с незлатни пари, липса на успешна съпротива срещу вреда от нейни пари.
Предоставянето на пари за временно ползване е полезно, ала е с възможни щети. Сега неправилно, без необходима защита срещу щети се предоставят пари за временно ползване. Злокобната парична процедура причинява големи щети. Всички сме жертви на сгрешеност при обществената употреба на пари. При създадената обстановка е заблуда очакване за благополучно държавно управление. С необходима защита срещу щети, предоставянето на пари за временно ползване е стимулатор за сполучливо държавно управление.
Абонамент за:
Коментари за публикацията (Atom)
Няма коментари:
Публикуване на коментар